Warto przeczytać- polecają nasi uczniowie

 Roald Dahl :BFG 
  Bardzo Fajny Gigant
Pewnej nocy, w sierocińcu w Londynie, dziewczynka o imieniu Sophie nie mogła zasnąć i postanowiła wyjrzeć przez okno.
Po drugiej stronie ulicy stał olbrzym! On też ją ujrzał i porwał ze sobą, długo biegł przez miasto, potem przez pola i łąki aż dotarł do swojej jaskini. Przerażona dziewczynka dowiedziała się, że jest w Krainie Olbrzymów i odtąd zamieszka ze swoim porywaczem. Wkrótce przekonała się, że nie ma on złych zamiarów i zaprzyjaźniła się z nim. Sophie nawet nazwała go BFG, czyli Bardzo Fajny Gigant. Razem przeżyli wiele przygód.

polecam 
Dominik Rajkowski, kl V      

Jacek Inglot: Eri i smok


Kasia Polowczyk

"Eri i smok" to pełna magii i przygód książka. Pewna dziewczynka musi zanieść smoka do wróżki. Czekają na Eri różne niebezpieczeństwa! Czy Eri i jej przyjaciołom się uda? Przeczytaj koniecznie tę książkę.
Polecam
Kasia Polowczyk

P.S. Macie zapewnione emocje i nie tylko!...
Cornelia Funke: Król ZłodzieiDominik Rajkowski


 „Król Złodziei” międzynarodowy bestseller Cornelii Funke to bardzo wciągająca książka. Prosper i Bo tracą matkę, a ich ciotka Estera chce przygarnąć tylko młodszego – Bo. Bracia postanawiają uciec  - do Wenecji, która była ulubionym miastem ich matki. Spotykają tam chłopca nazywanego  Królem Złodziei, który skradzione rzeczy sprzedaje antykwariuszowi Barbarossie.
Pewnego razu jeden z klientów Barbarossy daje im zlecenie – mają ukraść cenne skrzydło od magicznej Karuzeli Sióstr Miłosierdzia. Ta Karuzela odmładza, ale także postarza. Skrzydło jest w mieszkaniu Idy Spavento na Santa Margherita 423. Ida złapała ich na gorącym uczynku, ale dała im skrzydło, pod warunkiem-, że pomogą Jej odnaleźć Karuzelę. Ida podejrzewa, że może być na Lagunie…
Polecam tę książkę: Dominik Rajkowski


 Książka została zekranizowana, film nosi tytuł: „Złodziejaszki”. Adaptację uważam za bardzo udaną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz